ŠTEFANEK DAVOR - Srebrna medalja na Golden gran prix - Baku

Na finalu Gran prix turnira u Azerbedžanu Davor Šefanek je osvoijo srebrnu medalju i nagradu od 5.000 dolara, u kategoriji do 60 kg. Ostvario je tri veoma vredne pobede i to: I kolo ARIPOV, Dilshod (UZB (bivši svetski prvak), II kolo KOZAK, István (HUN) (V na PE ove godine), II kolo DIACONU, Eusebiu Iancu (ROU) (bivši svetski i evropski prvak). U finalu je izgubio od aktualno evropskog i svetskog prvaka ALIYEV, Hasan (AZE). Odlično se borio i Aleksandar Maksimović (66 kg) koji je došao do polufinala sa dve pobede nad MATCHUTADZE, Mukhran (GEO) i SHIMIZHU, Hiroyuki (JPN). U polufinalu je izgubio od BIABANGAR, Afshin (IRI). U borbi III mesto je izgubio od BAYAKHMETOV, Darkhan (KAZ) petoplasirani sa prošlih OI. Nikola Marković (55 kg) osvoijo 15 mesto. U pvom kolu je izgubio od RONNINGEN, Thomas Andresen (NOR. http://www.fila-wrestling.com/

Završen je Turnir R. Memišević - Brale

U Subotici je 02. jula 2011. g. održan veliki međunarodni turnir "Refik Memišević-Brale" na kojem je učestvovalo 125 rvača iz 12 zemalja Evrope. Takmičenje je prvi put 'u živo' prenošeno preko interneta. Najuspešnija je bila ekipa Mađarske a zatim slede ekipe Rusije i Švedske

UNA TUBA - BRONZANA MEDALJA NA EP U ZRENJANINU

Srbija je 4. dana Evropskog prventstva u rvanju koje se održava u Zrenjaninu uspela da osvoji prvu medalju. To je uspelo jednoj od najmlađih članova reprezentacije Srbije. UNA TUBA koja je velikom zeljom i borbenošću izvojevala veliku pobedu u meču za bronzanu medalju sa italijankom, od koje je do sada izgubila dva meča. Nakon kadetske bronze prošle godine (Una Tuba) ovo je još jedan veliki uspeh srpskog rvanja u ženskojj konkurenciji.

GR stil - osvojene 4 medalje na prvenstvu Mediterana

Na II prvenstvu Mediterana u Budvi reprezentacija Srbije je osvojila ekipno III mesto u GR stilu sa 50 bodova iza ekipe Hrvatske i Turske. Rvaci Srbije su osvojili 4 medalja i to: I mesto - Stefanek Davor (66 kg) III mesto - Gazdag Kristijan (55 kg), Desic Dragan (60 kg) i Spasic Milos (120 kg). U sveukuonom poretku na Mediteranskom prvenstvu 2011. g. u Budvi (slobodni stil, rvanje za zene i grcko-rimski stil), SRBIJA je zauzela odlicno 2 mesto iza reprezentacije Turske, a u konkurenciji 15 mediteranskih zemalja.
U prilogu fotografije

SRBIJA zene - osvojene 4 medalje na prvenstvu Mediterana

Na II prvenstvu Mediterana u Budvi reprezentacija Srbije je osvojila ekipno III mesto u rvanju za zene sa 33 boda iza ekipe Turske sa 66 bodova  i Crne Gore koja je osvojila 46 bodova. Rvacice Srbije su osvojile 4 medalja i to: II mesto - Tuba Eva (51 kg), III mesto - Martinjuk Marijana (48 kg), Krcmarevic Jovana (55 kg) i Zurz Sanja (72 kg).
Sutra nastupaju 12 reprezentativaca Srbije u GR stilu gde se ocekuju nove medalje za Srbiju.
U prilogu se nalaze slike sa sampionata.