U Azerbedžanu je održan finalni turnir GRAND PRIX UWW. Na ovom prestižnom turniru nastupaju po 16 najboljih rvača iz dosadašnjeg dela sezone. Ukupan nagradni fond iznosi o je za sva tri stila 250.000 dolara. Nastupilo je 308 rvača iz 41 zemlje sa 5 kontinenata.
U kategoriji do 75 kg bila je repriza finala Evropskih igara iz 2015. g. VIKTOR NEMEŠ se sastao sa Mursalijev E. (AZE). Ovaj put je Viktor bio bolji i pobedio sa 3-1 i osvoijo I mesto. Pre toga je bio bolji od Guluzade S. (UZB) , Bisultanov R. (DEN) i u polufinalu od Datunashvili (GEO).
U kategoriji do 66 kg ALEKSANDAR MAKSIMOVIĆ je osvoijo III mesto. Pobedio je u prvom kolu Aliyev R. (AZE), u drugom kolu pobedio je Rakhmatov M. (UZB). U polufinalu je izgubio minimalnim rezultatom 2-1 od višestrukog evropskog i svetskog prvaka Hasana Aliyeva (AZE). U borbi za bronzanu medalju bio je bolji od Cuero Munoza (COL) kojeg je pobedio 5-1.
U kategoriji do 66 kg MATE NEMEŠ se plasirao na 11. Mesto. U prvom kolu je izgubio od Martineza (CUB) i tako završio nastup na ovom Grand Prix tuniru u Azrbedžanu.