15
februar
2020
MIĆIĆ STEVAN osvojio bronzu na Seniorskom prvenstvu Evrope u Rimu

Završeno je Seniorsko prvenstvo Evrope u Rimu sa velikim uspehom Stevana Mićića koji je osvojio bronzanu medalju u kategoriji 57 kg u slobodnom stilu. U prvom kolu je imao velikog rivala Atlij iz Turske koji je vicešampion sveta i drugi na rang listi UWW. Izgubio je Stevan prvu rundu 6-0, ali je dobio drugu sa 5-1 no to nije bilo dovoljno za pobedu. Budući da je Atli ušao u finale povukao je Stevana u repesaž gde je ostvario 3 pobede (GRE, ROU, ARM) i osvoijo bronzanu medalju. U meču za bronzu bio je bolji od Jermena Jaburyan Mihran kojeg je pobedio tehničkim tušem (10-0). Ovo je treća velika medalja Stevana Mićića (treći prošle godine na EP i drugi na Evropskim igrama prošle godine).
U grčko rimkom stilu nismo osvojili ni jednu medalju. Najbolji plasman je ostvario Mate Nemeš koji je nakon 2 pobede zauzeo solidno 7. mesto U Evropi. Jednu pobedu je imao Viktor Nemeš, no nije ušao u repesaž, kao ni ostali rvači koji nisu ostvarili pobede: Davor Štefanek, Miša Kaijaja, Zurai Dautasvili i Perica Dimitrijević. Svi su završili iza desetog mesta u konačnom plasmanu.
Ovogodišnje prvenstvo Evrope bilo je izuzetno jako uz učešće 620 takmičara iz 38 evropskih zemalja.
Sledeće veliko takmičenje je kvalifikacioni turnir u martu u Budimpeštu gde se ostvaruju nove norme za Olimpijske igre.