26. TURNIR "LJ.I. GEDZA" - II dan

U Beogradu je zavrsio 26. međunarodni seniorski turnir "LJ. I. Gedža". Na turniru su nastupile 10 ekipa. Prvog dana takmičenja tri zlatne medalje su osvojili: USA, HUN i CRO. Srbija je prvog dana osvojila dve srebrne i tri bronzane medalje.
Drugog dana zlatne medalje su osvojili: Venecuela, Rusija (2x) i USA. Rvaci Srbije su imali tri finalista, ali na zalost svi su izgubili u finalu: Fris Kristijan (60 kg), Stefanek Davor (74 kg) i Pavlovic Nemanja (120 kg). Osvojene su i 2 bronzane medalje i to: Dukic Dragutin (84 kg) i Franjkovic Dejan (120 kg). Ukupno je Srbija sa 10 osvojenih medalja osvojila ekipno I mesto ispred reprezentacija USA i Hrvatske.
Za najboljeg rvaca turnira proglasen je bivsi svetski prvak Dremil Bayers (USA), najbolji trener je Milorad Dokmanac (Srbija) i najbolji sudija Milorad Vukic (Srbija)

26. TURNIR "LJ.I. GEDZA" - I dan

U Beogradu je počeo 26. međunarodni seniorski turnir "LJ. I. Gedža". Na turniru nastupaju 10 nacionalnih selekcija. Reprezentacija USA predvođena trenerom Momirom Petkovićem došla je sa olimpijskim timom. Prvog dana takmičenja tri zlatne medalje su osvojili: USA, HUN i CRO. Na žalost Davor Štefanek i Dejan Franjković su izgubili u finalu i tako osvojili srebrnu medalju. Bronzane medalje su osvojili od naših rvača: Marković Nikola, Dešić Dragan i Jovanović Marko. U subotu se nastavlja takmičenje u kat.: 60, 74, 84 i 120 kg.

DVE MEDALJE U SLOBODNOM STILU NA PRVENSTVU MEDITERANA

Seniorsko prvenstvo Mediterana je zavrsilo u nedelju takmicenjem u slobodnom stilu. Nastupila su tri rvaca Srbije i osvojene su dve medalje. MARKO JOVANOVIC je nakon osvojene bronzane medalje u GR stilu usao u finale takmicenja u slobodnom stilu u kategoriji 96 kg i osvoijo srebrnu medalju. U finalnom mecu je od njega bio bolju turski rvac Abdulah Gungor. Izuzetno dobro rvanje u borbi za bronzanu medlju prikazao je DRAGAN DESIC koji je bio bolji od kipranina Stelos Mama i tako osvoijo bronzanu medalju u kategoriji 66 kg. Nastupio je jos i Mirjan Gecin koji je osvoijo 7 mesto u kategoriji 66 kg. Sa ove dve medalje srpski tim se iz Larise vraca sa ukupno 8 medalja (1 zlatna, 2 srebrne i 5 bronzanih) koje su osvojene u sva tri rvacka stila.

DEJAN FRANJKOVIC PRVAK MEDITERANA

U Grckoj (Larisa) u subotu je odrzano Prvenstvo Mediterana u grcko rimskom stilu. Veliki uspeh ostvario je DEJAN FRANJKOVIC (96 kg) koji je nakon 3 briljante pobede dosao do mediteranskog zlata.U finalu je sa 2-0 u rundama pobedio grka VOURDANOS Konstantinosa. Isto tako veliki i neocekivani uspeh ostvrio je u istoj kategoriji i Jovanovic Marko koji je osvoijo bronzanu medalju. Ostali rvaci nisu dosli do medalja u jakoj konkurenciji. Najblizi osvajanju medalje su bili Goran Bulatovic (84 kg) i Nemanja Pavlovic (120 kg) koji su nakon paraza u borbi za bronzu ostali na V mestu. Jos su nastupili: Gazdag Kristijan (55 kg), Nemes Mate, Desic Dragan, i Gecin MIrjan (66 kg), Nemes Viktor (74 kg) i Zoltan Varga (120 kg). Ekipni poredak: 1. Egipat, 2. Turska, 3. Grcka. Nasa reprezentacija je u konkurenciji 15 zemalja zauzela solidno 5 mesto. Sutra u slobodnom stilu nastupaju: Desic Dragan, Gecin Mirjan i Jovanovic Marko.